fbpx

Historia, kultura i sztuka (3-dniowa)

Dzień 1 - Częstochowa - Koszęcin
Po śniadaniu zwiedzanie Jasnej Góry: Kaplica Matki Bożej, Bazylika Jasnogórska. Sala Rycerska i Golgota Jasnogórska, Skarbiec, Kaplica Pamięci Narodu. Muzeum 600-lecia. spacer po Wałach Jasnogórskich. 13:00 - lunch.
Po obiedzie wyjazd do Koszęcina. Wizyta w siedzibie znanego Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk". Możliwość obejrzenia występu zespołu. Powrót do Pensjonatu „Świat Ogrodów” i obiadokolacja.

Dzień 2 - Częstochowa - Złoty Potok - Ponik - Częstochowa
Do wyboru zwiedzanie wystaw w: Domu Poezji. Muzeum Haliny Poświatowskiej. Ratuszu. Muzeum Pielgrzymowania, Pawilonie Wystawowym i Etnograficznym w Parku Staszica. Zagrodzie Włościańskiej, Galerii Malarstwa i Rzeźby XIX i XX wieku, Konduktorowni -Galerii Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych oraz Muzeum Wyobraźni. 13:00- lunch.
Wyjazd do Złotego Potoku: Dworku Krasińskich i Pałacu Raczyńskich, Kościoła św. Jana Chrzciciela z XV wieku. Spacer Aleją Klonową i nad Źródłami Zygmunta oraz Elżbiety, przystanek w Pstrągami. Przejazd do wsi Ponik - na jej terenie znajduje się leśniczówka. wokół której rozciągają się ścieżki dydaktyczne z licznymi pomnikami przyrody. Powrót do pensjonatu i obiadokolacja. Wieczorem możliwość uczestnictwa w spektaklach teatru repertuarowego lub alternatywnego Teatru From Poland, koncercie w Filharmonii Częstochowskiej, koncertach w Altanie Parkowej, imprezie wybranej z oferty klubów muzycznych.

Dzień 3 - Częstochowa - Olsztyn - Jura
Zwiedzanie Rezerwatu Archeologicznego z eksponatami z zachowanej części cmentarzyska kultury łużyckiej sprzed 2500 lat. W zbudowanym w 1960 roku rezerwacie trwale zakonserwowano i zabezpieczono 100 m2 cmentarzyska. Wizyta w Muzeum Produkcji Zapałek oraz Muzeum Historii Kolei. 13:00 – lunch.
Wyjazd do Olsztyna: wizyta w Betlejemowie Polskim, rajd pieszy z przewodnikiem malowniczym Szlakiem Orlich Gniazd, na którym łączą się cenne zabytki architektury (m.in. ruiny zamków w Olsztynie, Mirowie, Bobolicach i Ogrodzieńcu, pałace Krasińskich i Raczyńskich w Złotym Potoku) i najpiękniejsze jurajskie plenery. 

Częstochowa i okolice 2 dni

Dzień 1 - Częstochowa
Pobyt w Klasztorze oo. Paulinów na Jasnej Górze: Kaplica Matki Bożej, Bazylika Jasnogórska, Sala
Rycerska i Golgota Jasnogórska, Skarbiec, Kaplica Pamięci Narodu, Muzeum 600-lecia, spacer po
Wałach Jasnogórskich.
14:00- lunch
Zwiedzanie Częstochowy z przewodnikiem: Kościół św. Barbary, Zagroda Włościańska, Pawilon
Wystawowy i Etnograficzny Muzeum Częstochowskiego w Parku Staszica, Aleja Najświętszej Maryi
Panny, Muzeum Pielgrzymowania, Ratusz Miejski, Galeria Malarstwa i Rzeźby XIX i XX wieku,
Archikatedra św. Rodziny. Przejazd do Pensjonatu „ Świat Ogrodów” i ok. 19:00 obiadokolacja.
21:00 - uczestnictwo w Apelu Jasnogórskim. Noc w pensjonacie.

Dzień 2 - Olsztyn - Złoty Potok - Częstochowa
Śniadanie i  przejazd do Olsztyna pod Częstochową. Zwiedzanie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej: Przejazd do Olsztyna k. Częstochowy. Spacer po
ruinach zamku obronnego typu wyżynnego z rzadkim w Polsce wykorzystaniem jaskiń i wnęk
skalnych,   zwiedzanie   kościoła   św.   Jana   Chrzciciela   -   krypty   z   mumią   żołnierza.
Obejrzenie Ruchomej Szopki Olsztyńskiej.
14:00 - Przejazd do Złotego Potoku - lunch w hotelu „Kmicic".
Po lunch’u zwiedzanie Dworku Krasińskich, obejrzenie Pałacu Raczyńskich, spacer parkiem
(ciekawe okazy drzew). Przejazd wzdłuż Doliny Wiercicy do Źródeł Zygmunta i Elżbiety (po drodze
Brama Twardowskiego, Jaskinia Niedźwiedzia, Skała z Krzyżem). Powrót do Pensjonatu „Świat Ogrodów” i obiadokolacja. Noc w pensjonacie.

Dzień 3
Śniadanie a potem relaks w ogrodzie w Pensjonacie Świat Ogrodów”. Wykwaterowanie o godz. 12:00.

Sport, Turystyka, Rekreacja 4-dni

Dzień 1 Częstochowa - Przełom Warty
Spływ kajakowy Częstochowa - dzielnica Mirów. Malownicza wyprawa rzeką Wartą w najpiękniejsze przyrodniczo miejsca Częstochowy, połączona z wędrówką po Jurze. Dodatkowe atrakcje: przejażdżka bryczką lub wozem taborowym, paintball, przystanek w ośrodku jeździeckim TKKF Pegaz, spacer ścieżką edukacyjną Przełom Warty.

Dzień 2  Konopiska - Nierada - Poraj
Wyjazd do Konopisk. Rekreacja na zaprojektowanym według najnowszych standardów polu golfowym Rosa Private Golf Club. W jednym z najnowocześniejszych kompleksów golfowych do dyspozycji zawodników są m. in.: 18-dołkowe pole klasy mistrzowskiej. driving rangę z 80 stanowiskami w tym 14 zadaszonych, putting green o powierzchni 1500 metrów kwadratowych, chiping green, bunkry treningowe. Alternatywą dla pola golfowego może być nowoczesny, spełniający najwyższe standardy, tor offroadowy w Nieradzie. Przejazd do Poraja. Możliwość uprawiania sportów wodnych na łodziach żaglowych. jachtach kabinowych, rowerach i nartach wodnych, kajakach lub deskach surfingowych Możliwość wędkowania w wypożyczonych łodziach.
 
Dzień 3 Złoty Potok - Ostrężnik - Czatachowa – Jura Krakowsko - Częstochowska
Wyjazd na Jurę, rekreacja rowerowa i konna. W Złotym Potoku k. Janowa na miłośników jazdy rowerem i spacerów czeka 9-kilometrowy szlak ku źródłom. Rowerowo-pieszy ciąg zaczyna się przy rynku w Janowie i prowadzi przez Złoty Potok - obok Dworku Krasińskiego. Stawów Amerykan i Snu Nocy Letniej, Źródeł Zygmunta i Elżbiety, kończąc się niemal przy ruinach zamku w Ostrężniku. Na północ od ruin zamku w miejscowości Czatachowa znajduje się Pustelnia Ducha Świętego z okazałym kościołem. W prymitywnych warunkach, w małych drewnianych chatkach, żyją tu mężczyźni, którzy, kultywując ubóstwo, tworzą tzw. mały klasztor. Amatorzy jazdy konnej mogą wybrać się na kilkugodzinne wędrówki w siodle Transjurajskim Szlakiem Konnym (odpowiednik Szlaku Orlich Gniazd). Szlak obejmuje następujące, obfitujące w walory przyrodnicze miejscowości: Zrębic, Złoty Potok, Mirów, Bobolice, Karlin, Podzamcze, Małobądz, Klucze, Rabsztyn, Zederman, Zawada, Nielepice pod Krakowem.

Dzień 4 - Kroczyce - Podlesice - Rzędkowice
Wyjazd do jednego z licznych jurajskich ośrodków wspinaczkowych, możliwość uczestnictwa w szkoleniu, organizowanym w najatrakcyjniejszych dla wspinaczy, rejonach Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Zajęcia wspinaczkowe odbywają się pod okiem fachowców m. in. na Skałkach Kroczyckich, Podlesickich, Rzędkowickich. Włodowickich oraz w okolicach Olsztyna. W pobliżu Częstochowy znajduje się także duże skupisko jaskiń i schronisk skalnych, polecanych przez grotołazów. 

 

Częstochowa i okolice 3 dni

Dzień 1  Częstochowa
Zwiedzanie Częstochowy z przewodnikiem. Muzeum Produkcji Zapałek oraz Muzeum Pielgrzymowania, spacer Aleją Najświętszej Maryi Panny.
14:00 – lunch.
Pobyt w Klasztorze oo. Paulinów na Jasnej Górze (Kaplica Matki Bożej - możliwość
uczestnictwa we mszy Św., Bazylika Jasnogórska, Sala Rycerska i Golgota Jasnogórska, Skarbiec, Kaplica Pamięci Narodu, Muzeum 600-lecia, spacer po Wałach Jasnogórskich). Przejazd do Pensjonatu Świat Ogrodów na obiadokolacje.
 21:00 - uczestnictwo w Apelu Jasnogórskim.

Dzień 2  Wyżyna Krakowsko-Częstochowska
Zwiedzanie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej - Szlakiem Orlich Gniazd (Olsztyn - ruiny średniowiecznego zamku i Ruchoma Szopka Olsztyńska), Źrebice (zabytkowy drewniany kościółek św. Idziego wraz z kapliczką), Złoty Potok, Żarki-Leśniów - Sanktuarium Maryjne, Mirów - Bobolice - ruiny średniowiecznych zamków, Ogrodzieniec - ruiny zamku z XIV w.). 13:00 - lunch w restauracji w Ogrodzieńcu lub Morsku.
Przejazd do Złotego Potoku, udział w imprezie plenerowej Jurajska Karawana Konna, ognisko z kiełbaskami lub pieczonym prosiakiem. Powrót na nocleg do Pensjonatu.

Dzień 3  Żarki-Leśniów - Mirów - Bobolice - Święta Anna - Mstów
Przejazd do Źarek-Leśniowa. Zwiedzanie Zespołu klasztornego oo. Paulinów w Żarkach-Leśniowie, możliwy udział w nabożeństwu. Przejazd w kierunku Mirowa i Bobolic, gdzie znajdują się ruiny średniowiecznych zamków XIV w położonych na malowniczych występach skalnych. Przyjazd do Świętej Anny - zwiedzanie kościoła i klasztoru sióstr Dominikanek. Przejazd do Mstowa-Wancerzowa. Godz. 14:00 – lunch w restauracji. Zwiedzanie Zespołu Klasztornego Kanoników Laterańskich, zespołu zabytkowych stodół, spacer doliną Warty przy Skale Miłosnej. Pobyt na Przeprośnej Górce - Sanktuarium św. Ojca Pio, oglądanie drogi krzyżowej ułożonej na planie serca oraz panoramy Częstochowy. Powrót do Częstochowy.

Nauka i technika (2- dniowa)

Dzień 1  Częstochowa
Zwiedzanie Galerii Sztuki Odlewniczej im. prof. Wacława Sakwy. Seans w Planetarium Akademii im. Jana Długosza, w którym prezentowane są projekcje filmów na temat narodzin i budowy wszechświata oraz genezy i nazewnictwa gwiazdozbiorów. 13:30 lunch.
Zwiedzanie Rezerwatu Archeologicznego w dzielnicy Raków - unikatowego cmentarzyska kultury łużyckiej z początku epoki żelaza. Można tu zobaczyć garnki, misy. biżuterię i inne przedmioty codziennego użytku, które odnaleziono w grobach. Przejazd do Pensjonatu „Świat Ogrodów”, obiadokolacja lub ognisko z przysmakami w ogrodzie i nocleg.

Dzień 2  Częstochowa - Herby – Jura Krakowsko  - Częstochowska
Po śniadaniu zwiedzanie Muzeum Historii Kolei, w którym znajdują się: sprzęt teletechniczny, mundury i elementy mundurów kolejarskich, historyczne dokumenty kolejowe, a także zabytkowe lokomotywy i księgozbiór Biblioteki Kolejowej. Wizyta w Muzeum Górnictwa Rud Żelaza -atrakcją są podziemne korytarze urządzone na wzór kopalni rud, które działały wokół Częstochowy jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Muzeum składa się ono z czterech korytarzy. dużej sali ekspozycyjnej oraz sali pomp. Przejazd do Muzeum Magistrali Węglowej w Herbach Nowych, w którym znajduje się wiele pamiątek z historii kolei zgromadzonych przez kolejarza Jana Dąbrowskiego. 14:00-lunch.
Wyprawa Kosmicznym Szlakiem Turystycznym - oryginalną trasą wycieczkową na Jurze, wiodącą wzdłuż modeli planet układu słonecznego. Powrót do pensjonatu, obiadokolacja i nocleg.


Promocja Kwiecień 2024

Pokój 1 os z łazienką 130 zł za noc

Pokój 2 os z łazienką i aneksem kuchenny 150 zł za noc

Pokój 3 os z łazienką 190 zł za noc

Pokój 4 os z łazienką 220 zł za noc

Pokój 5 os z łazienką i aneksem kuchennym 250 zł za noc

Promocja dotyczy noclegów min 4 noce w dni robocze

lub min 2 noce w weekendy lub święta

Zadzwoń 501 272 121

Czekamy na twój telefon

all4web