fbpx

Śladami Kultury Żydowskiej 2-dni

Dzień 1 - Częstochowa - Lelów
Zwiedzanie częstochowskich judaiców z przewodnikiem: Stary Rynek, ul. Ptasia, tablica przy ul Kawiej 20/21 upamiętniająca ok. 2000 Żydów, rozstrzelanych przez Niemców w 1942 toku podczas likwidacji getta, tablice pamiątkowe na budynku Szpitala im. Rydgiera, zbudowanej na gruzach Synagogi Filharmonii Częstochowskiej, rampa przy ul. Strażackiej, skąd odjeżdżały transporty do obozu w Treblince. O godzinie 13:00- lunch.
Przejazd do Lelowa. Zwiedzanie malowniczego miasteczka, w którym na przełomie XVIII i XIX wieku żył jeden z najpopularniejszych cadyków na ziemiach polskich - Dawid Biderman. Do lelowskiego grobu cadyka każdego roku pielgrzymują chasydzi z całego świata. W sierpniu odbywa się tu święto Ciulimu-Czulentu. Degustacji obu potraw (żydowskiego czulentu i jego polskiego odpowiednika - ciulimu) towarzyszą kiermasze, koncerty i liczne imprezy plenerowe. Przejazd do Pensjonatu Ogrody i ognisko z przysmakami. Noc w pensjonacie

Dzień 2  Częstochowa - Żarki
Po śniadaniu przejazd do Częstochowy  i zwiedzanie pochodzącego z XVIII wieku Kirkutu przy ul. Złotej - czwartej co do wielkości nekropolii   tego  typu   w   Polsce,   mieszczącej   ok.  5000   nagrobków,   a  także   pomnik upamiętniający pomordowanych przez hitlerowców mieszkańców częstochowskiego getta. 13:00- lunch.
Przejazd do Żarek. Wycieczka po szlaku kultury żydowskiej, obejmującym najlepiej zachowane na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej judaica. W miasteczku, w którym przed wojną przeważającą część mieszkańców stanowili Żydzi, można obejrzeć m. in. kirkut i dawną synagogę, a także spacerować wąskimi uliczkami między zachowanymi żydowskimi domami. Powrót do Pensjonatu i obiadokolacja w stylu żydowskim.


Promocja Maj 2024

Pokój 1 os z łazienką 130 zł za noc

Pokój 2 os z łazienką i aneksem kuchenny 150 zł za noc

Pokój 3 os z łazienką 190 zł za noc

Pokój 4 os z łazienką 220 zł za noc

Pokój 5 os z łazienką i aneksem kuchennym 250 zł za noc

Promocja dotyczy noclegów min 4 noce w dni robocze

lub min 2 noce w weekendy lub święta

Zadzwoń 501 272 121

Czekamy na twój telefon

all4web