fbpx

Częstochowa i okolice 3 dni

Dzień 1  Częstochowa
Zwiedzanie Częstochowy z przewodnikiem. Muzeum Produkcji Zapałek oraz Muzeum Pielgrzymowania, spacer Aleją Najświętszej Maryi Panny.
14:00 – lunch.
Pobyt w Klasztorze oo. Paulinów na Jasnej Górze (Kaplica Matki Bożej - możliwość
uczestnictwa we mszy Św., Bazylika Jasnogórska, Sala Rycerska i Golgota Jasnogórska, Skarbiec, Kaplica Pamięci Narodu, Muzeum 600-lecia, spacer po Wałach Jasnogórskich). Przejazd do Pensjonatu Świat Ogrodów na obiadokolacje.
 21:00 - uczestnictwo w Apelu Jasnogórskim.

Dzień 2  Wyżyna Krakowsko-Częstochowska
Zwiedzanie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej - Szlakiem Orlich Gniazd (Olsztyn - ruiny średniowiecznego zamku i Ruchoma Szopka Olsztyńska), Źrebice (zabytkowy drewniany kościółek św. Idziego wraz z kapliczką), Złoty Potok, Żarki-Leśniów - Sanktuarium Maryjne, Mirów - Bobolice - ruiny średniowiecznych zamków, Ogrodzieniec - ruiny zamku z XIV w.). 13:00 - lunch w restauracji w Ogrodzieńcu lub Morsku.
Przejazd do Złotego Potoku, udział w imprezie plenerowej Jurajska Karawana Konna, ognisko z kiełbaskami lub pieczonym prosiakiem. Powrót na nocleg do Pensjonatu.

Dzień 3  Żarki-Leśniów - Mirów - Bobolice - Święta Anna - Mstów
Przejazd do Źarek-Leśniowa. Zwiedzanie Zespołu klasztornego oo. Paulinów w Żarkach-Leśniowie, możliwy udział w nabożeństwu. Przejazd w kierunku Mirowa i Bobolic, gdzie znajdują się ruiny średniowiecznych zamków XIV w położonych na malowniczych występach skalnych. Przyjazd do Świętej Anny - zwiedzanie kościoła i klasztoru sióstr Dominikanek. Przejazd do Mstowa-Wancerzowa. Godz. 14:00 – lunch w restauracji. Zwiedzanie Zespołu Klasztornego Kanoników Laterańskich, zespołu zabytkowych stodół, spacer doliną Warty przy Skale Miłosnej. Pobyt na Przeprośnej Górce - Sanktuarium św. Ojca Pio, oglądanie drogi krzyżowej ułożonej na planie serca oraz panoramy Częstochowy. Powrót do Częstochowy.

Promocja Kwiecień 2024

Pokój 1 os z łazienką 130 zł za noc

Pokój 2 os z łazienką i aneksem kuchenny 150 zł za noc

Pokój 3 os z łazienką 190 zł za noc

Pokój 4 os z łazienką 220 zł za noc

Pokój 5 os z łazienką i aneksem kuchennym 250 zł za noc

Promocja dotyczy noclegów min 4 noce w dni robocze

lub min 2 noce w weekendy lub święta

Zadzwoń 501 272 121

Czekamy na twój telefon

all4web